Cordura kangas

Natuke matrjalidest. Cordura kangas

Condura kanga lugu ulatub aastasse 1929 – siis hakkas seda väga vastupidavat tehiskiust (viskooskiust) kangast tootma USA ettevõte DuPont. Esialgu kasutati kangast peamiselt militaarotstarbel. Teises maailmasõjas kasutati Cordura kangast enamjaolt sõjaväeveokite rehvides.

Aastate jooksul kangamaterjali täiustati ja tootmistehnoloogiat arendati edasi. 1960ndatel muutis DuPont Cordura materjali nailonkiul põhinevaks ja pärast 1977. aastat, kui kangast hakati värvima, laienes materjali kasutusvaldkond oluliselt. Tänapäeval toodetakse mitmesuguste omadustega Cordura kangast ja seda kasutatakse nii üle- kui tööriiete, mootorrattajopede ja –pükste, lapsevankrite, aiapatjade, õuemööbli, seljakottide, kohvrite, telkide, samuti jalatsite ja paljude muude toodete valmistamiseks.

Cordura kangas on hästi tuntud eelkõige vastupidavuse poolest. Kangas on jäik, vastupidav hõõrdumisele, rebenemisele ja kriimustustele ning on hallitus- ja veekindel. Cordura kangas sobib hästi kasutamiseks pikaajaliselt väli- ja äärmuslikes tingimustes. Kangast on lihtne hooldada ja puhastada ja see kuivab kiiresti. Cordura üks märkimisväärne ja väga oluline omadus on selle suhteline kergus võrreldes teiste sama tugevusega kangastega.

Cordurale annavad tugevuse kanga valmistamiseks kasutatavad suure tugevusega nailonkiud ja eriline kudumismuster. Kangakiud on kavandatud maksimaalse vastupidavuse saavutamiseks. Kiud on keerukalt kokku põimitud, luues materjali, mis on enamikust kangastest tugevam ja vastupidavam. Kuigi klassikaline Cordura kangas on valmistatud nailonist, on tänapäeval hakatud nailonkiudu segama ka teiste materjalidega (puuvilla, polüestri või teist tüüpi nailoniga), mis kõik annavad kangale omad unikaalsed eelised.

Cordura kangast on mitut tüüpi, erineva tekstuuri, viimistluse ja kaaluga. Kanga tüüp sõltub selle kasutusotstarbest. Näiteks seljakottide valmistamiseks kasutatav kangas erineb töörõivaste või lapsevankrite valmistamiseks kasutatavast.

Tänu suurele vastupidavusele peavad Cordura kangast valmistatud tooted ka kaua vastu ja neid ei ole vaja sagedasti välja vahetada, mis keskonnahoidu silmas pidades on samuti oluline aspekt.

Cordura kangast tooted meie veebipoes

Meie veebipoes on müügil Condura kangast valmistatud seljakotid (mudelid 019, 039 ja 063) ja reisikotid. Seljakotid sobivad kasutamiseks igas olukorras  – nii matkal, koolis, kontoris kui trennis. Mahukad reisikotid sobivad hästi ka trennikottideks.

Cordura kangas, kotid
Cordura kangast kotid

Matka- ja reisitarbed

 

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Shopping Cart
Scroll to Top